Boldog karácsonyt!
Érdekességek a karácsonyról:
A karácsonyhoz hasonló ünnepek már az ókorban is léteztek. A keresztények tették először hivatalos ünneppé, melyet kezdetben januárban tartottak. Időpontja a negyedik század végétől helyeződött december 25-re. A 16. században a reformáció hatására kezdett egyre inkább elterjedni a karácsony. Ekkor már az emberek az otthonaikban is karácsonyfát állítottak, melyre különböző, szimbolikus díszeket helyeztek.
Lássuk hát ezeket!
Az arany és az ezüst a gazdagság színe.
A gömb a teljesség és a 9 bolygó jelképe.
A csúcsdísz a feltörekvő ember jelképe.
A mézeskalács a föld porán átgyurt,és tüzön átesett ember jelképe.
A csillagszoró a betlehemi csillag jelképe.
A dió a bölcsességet szimbólizálja.
Az alma karácsonykor az eredendő bünre emlékeztet.
a gyertya magát Jézust jelképezi,a kanóc,a láng és az olvadó viasz pedig a Szentháromságra utal:A test,a lélek és a szellem együttese.
A harang az angyalok jövetelére utalnak.Hangjuk rezgésbe hozza a levegőt,így pozitív energiával tölti meg a környezetét.A pogányok démonűző hatást tulajdonítottak neki.
A ragyogó csillag a fa tetején a Napot szimbólizálja,kersztényeknél pedig egyben Jézus születését jelző betlehemi csillag.
Már a kereszténység előtti időkben is mágikus erejűnek vélték az örökzöld fenyőfákat, mivel ezek a téli hidegben sem fagynak meg, és zöld leveleiket sem veszítik el. A fenyő a keresztények szerint az örökkévalóság szimbóluma, a háromszög a Szentháromságra utal, illetve az emberi élet céljára, a mennyországba kerülésre.